Kedilerin İsimlerini Türkiye Belirleyecek

0

İstanbul Tuzla’daki Aslan Park’ta yaşayan kedilere isim aranıyor. Oylamayla belirlenen her hayvan için 8 isim anket oylamasına katılacak. Vatandaşların verdiği oylara göre büyük kedilerin ismi belirlenecek.

Tuzla’daki Aslan Park’ta bulunan büyük kedilere vatandaşların katılımıyla isim kampanyası düzenleniyor. Oylama, dünyada sadece 30 tane kalan ve 4 tanesi de Aslan Park’ta bulunan beyaz aslanların da olduğu, aslan, kaplan, beyaz aslan, Sibirya kaplanı, kara panter, serval, karakulak, yavru beyaz aslan, yavru Bengal Kaplanı, leopar, vaşak ve puma kedileri için yapılacak.

Her hayvan için en çok önerilen 8 isim anket oylamasına sunulacak, en çok oyu alanlar hayvanların ismi olarak belirlenecek.

Ayrıca kampanya kapsamında isim önerisinde bulunacak kişilere bisiklet, oyun konsolu, tablet ve drone gibi birçok hediye de verilecek.

İsim kampanyası 15 Temmuz tarihine kadar sürecek. İsim vermek isteyen vatandaşlar www.turkiyeninkedileri.com adresinden kampanyaya katılabilecek.

14 farklı türden 29 kedini bulunduğu parkta aralarında koruma altında olan ve dünyada sadece 30 tane kalan beyaz aslan, 2 adet beyaz aslan yavrusu ve 5 adet Bengal Kaplanı yavrusu yer alıyor. Nesli tükenmekte olan hayvanların devamlılığını sağlamayı amaçlayan parkta tüm hayvanlar çift olarak bir arada tutulmaya özen gösteriliyor.(Kaynak CNN Türk)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.