Evciliniz İle Seyahat İçin 5 İpucu

0

Ailelerimizin bir parçası olan evcil hayvanlarınızla bir seyahate çıkmaya karar verdiniz. Birlikte mesafeler kat edeceğiniz yollarda bir çok sorunla karşı karşıya kalmamanız için bu tüylü dostlarımızla seyahatimizi nasıl sorunsuz geçirebiliriz ona bakalım.

  1. Önceliğimiz sağlık ve güvenlik

Uçakla seyahat edecekseniz eğer evcilinizin ait sağlık sertifikası bulundurmanız zorunludur. Seyahate çıkmadan önce kontrollerini yaptırmak faydalı olacaktır. Araba ziyaretinden önce veteriner ziyareti şart olmasa da seyahat boyunca evcilinizin sağlıklı ve mutlu olacağınızdan emin olmanız gerekmektedir. Çünkü hasta bir hayvanla seyahat sizin için de onun için de bir işkenceye dönüşebilir.

  1. Sakin olmak önemli

Evciliniz sizin duygularınızdan kolaylıkla etkilenebilir. Sizinle seyahat ettiğini düşünürsek siz ne kadar sakin olursanız yol da o kadar güzel ve verimli geçecektir.Yüksek sesle konuşmak, kavga etmek veya çığlık atmak gibi olumsuz davranışlardan uzak durmanızı öneririz.

  1. Araba ile seyahat

Yolun uzunluğuna bağlı olarak arabanızı onun için daha az endişe edici hale getirmelisiniz. Rahat uyuyabilmesi ve midesinde bulandığı zaman içebileceği ilaçlar bulundurmak size yol boyunca kolaylık sağlayacaktır. Kusma gibi rahatsızlıklar yaşayabileceğini tahmin ederek altına ve etrafına havlu koyulması gerekebilir. Ne kadar mesafe giderseniz gidin eğer yolculuğunuza eşlik eden bir kedi ise mutlaka yanınızda bir taşıyıcı bulundurmalısınız.

  1. Alıştığı veya sevdiği bir eşya

Çoğu evcil hayvanın yanında yattığı veya oynamaktan çok zevk aldığı bir eşyası vardır. Bu da onlar için yolculuklarda olmazsa olmaz haline getiriyor. Yolculuk esnasında erişebileceği yerlere koyarak stresini azaltmasına ve yolculuğun tamamının keyifli geçmesini sağlayabilir.

  1. Seyahat çantası

Kendiniz için hazırladığınız çanta gibi eksiksiz evciliniz için de hazırlamalısınız.İçerisinde yiyecek, içecek, bir kase, tasma, ilk yardım için birkaç malzeme, gerekli ilaçlar, poşet ve sevdiği oyuncaklardan koymalısınız. Büyük bir çantaya ihtiyaç olamasa da yolda tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek her şeyin olması sizi zor durumlardan kurtaracaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.