Zonguldaklı Antrenör Sokak Hayvanları Adına Motoruyla Türkiye Yollarında

0

ZONGULDAKLI ANTRENÖR SOKAK HAYVANLARI İÇİN TÜRKİYE’Yİ DOLAŞIYOR.

Tüm Türkiye’ye örnek olacak proje, ilçede 7’den 77’ye tüm herkes tarafından büyük destek gördü. Bahadır’ın en büyük destekleri arasında eskrim ve basketbol öğrencileri de yer alıyor.

Zonguldaklı basketbol ve eskrim antrenörü Barış Bahadır, sokak hayvanlarının barınma, beslenme ve bakım ihtiyaçlarına dikkat çekmek için motosikletiyle Türkiye’yİ dolaşıyor. 39 il dolaşacak olan hayvansever antrenörün turu 30 gün sürecek, bu sürede 10 bin kilometre yol katedilecek.

ZONGULDAK Ereğli’de yıllardır basketbol ve eskrim antrenörlüğü yaparak gençleri spora kazandıran Barış Bahadır, Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür, Sanat ve Spor Festivali kapsamında hayvan severlere ve tüm Türkiye’ye örnek olacak bu büyük  projeyi hayata geçirdi.

39 yaşındaki antrenör, sokak hayvanlarının barınma, beslenme ve bakım gibi önemli ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla motosikletiyle Türkiye turuna çıktı. “Sokak hayvanları adına motorumla Türkiye yollarında” adını taşıyan projenin sloganı “Bu yolculukta hep beraberiz.”

30 gün sürecek Türkiye turu, 5 Temmuz Cuma günü saat 10.40’da Ereğli eski belediye binası önünden start aldı. Karadeniz kıyı şeridi boyunca ilk etabı tamamlanacak tur, daha sonra Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde toplam 39 ili kapsayacak şekilde devam edecek. Hayvansever antrenör, 3 Ağustos Cumartesi günü sona erecek tur boyunca 10 bin kilometre yol kat edecek.

Bahadır’ın yol haritasında Zonguldak, Ankara, Bolu, Karabük, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum, Ağrı, Van, Bitlis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Düzce var.

Tek başına gerçekleşen yolculukta Bahadır, illeri transit geçmeyecek. Hemen her ilde hayvansever dernekleriyle birlikte aktivite ve etkinlik düzenleyecek olan Zonguldaklı hayvansever, bu sayede sokak hayvanlarının sesini daha gür duyurup, beslenme,  barınma ve bakım gibi ihtiyaçlara ilişkin farkındalık oluşturacak.

 

“SOKAK HAYVANI DEYİP GEÇME, ONLAR BİZİM SADIK DOSTLARIMIZ”

BARIŞ Bahadır, sokak hayvanları adına başlatacağı örnek proje öncesi  Şafak Gazetesi Spor Müdürü Hüseyin Ekinci’ye konuştu.

30 gün sürecek projeyle sokak hayvanları ve onların ihtiyaçlarına dikkat çekmek istediğini kaydeden Bahadır, “Uzun zamandır üzerinde çalıştığım proje için artık vakit geldi. 5 Temmuz’da Türkiye turuna çıkıyorum. Burada tek amaç; sokak hayvanlarına dikkat çekmek. Onlar bizim sadık dostlarımız. Barınma, beslenme, bakım gibi ihtiyaçları var. Türkiye turu boyunca bu sorunları dile getireceğim. Rotada 39 il olacak. 30 gün sürecek tur boyunca 10 bin kilometre yol kat edeceğim. İllerden direkt geçiş yok. Her il merkezinde hayvansever dernekleriyle birlikte etkinlikler düzenleyeceğim. Böylece sokak hayvanları adına sesimizi daha gür duyuracağız. Kimse sokak hayvanı deyip geçmesin. Onların da barınma, beslenme ve bakıma ihtiyaçları var. Beslenme konusu çok önemli. Tatil için uzun yolculuklara çıkan insanlar var. Herkes bagajına bir kutu mama koysa sokakta aç hayvan kalmaz. Sokak ve cadde başlarına konulacak bir kap su bile sokak hayvanları için çok önemli. Hayvanlara sevgimizi bu şekilde gösterebiliriz. Benim tek amacım bu. Dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak. Türkiye turuna Ereğli Belediye başkanımız Halil Posbıyık’ın destekleriyle 5 Temmuz’da başlayacağım. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu yolculukta hep beraberiz” sloganıyla başlan proje boyunca gerçekleştirecek etkinlikler, fotoğraf ve video kayıtlarıyla “30gun39sehir10binkm” adlı ınstagram adresinden takipçilerle paylaşılıyor.

HABER / Hüseyin EKİNCİ

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.