Arkadaşlarımızı Geri Verin

0

Arkadaşlarımızı Geri Verin

Geçtiğimiz günlerde sabaha karşı  İzmir Kent Ormanı otoparkına gelerek kısırlaştırılmış, kulakları küpeli köpeklerinin bir kısmının İzmir Büyük Şehir Belediyesi tarafından götürülmesi hayvanseverlerin tepkisine neden oldu.

Götürülen köpekleri yıllardır her zaman düzenli olarak beslediğini belirten fedakar hayvansever Orhan Sesigür ‘’ Kendimi sokak hayvanlarının bakımına adadım. Emekli maaşımın yanı sıra, bazı firmalarında desteğiyle onların bakım ve tedavilerini gerçekleştiriyorum.  Yerleşim merkezinden uzak  kent ormanı çevresinde huzur içinde yaşıyorlar. Tedavi ve kısırlaştırma desteği vermemelerine rağmen sabaha karşı topladıkları köpekleri, Işıkkent barınağına koydular. Ben köpeklerin alındıkları yerlereyeniden bırakılmasını istiyorum’ ‘dedi.

Orhan Sesigür

Hayvansever Hasibe Binbir, bakımına destek oldukları köpeklerin sabaha karşı kendilerine haber verilmeden götürülmesine tepki göstererek ‘’ İnciraltı kent ormanı betonlaşmış  bir şehirde hem  hayvanlar hem de insanlar için bir soluk alma ortamı. Bir canlının diğer bir canlıyı istememe hakkı olamaz. Doğa bütün canlılarındır ve birbirinin yaşam hakkına saygılı olunmalıdır. Özenle baktığımız sevimli köpek dostlarımızın yasa gereği tekrardan alındıkları yerlere geri getirilmesini bekliyoruz’’ dedi

Hasibe Binbir
Haber: Mustafa Oğuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.